Bilinçaltı Nasıl Çalışır?

Bilinçaltı zihin hayatımıza çekmek istediğimiz şeyleri gerçekleştirebilmemizde bize aracı olan zihin alanıdır. Bilinçli zihin ise bilinçaltı zihinden farklı bir çalışma şekline sahiptir. Bu fark çekim yasasını kullanabilmekte büyük önem taşır. Bilinçaltı zihin bilinçli zihnin yönlendirmeleriyle çalışır. Bunu yazı yazan bir yazar olarak düşünmemiz gerekirse bilinçli zihin, yazıyı yazan yazar, bilinçaltı zihin ise yazarın yazıyı yazdığı kalemdir. İşimize yarayan ya da yaramayan fikirleri tespit edebilmek bilinçli zihnin görevidir. Bilinçli zihin mantık ile çalışırken bilinçaltı zihin imgeleme ve hissedilen duygularla çalışır. İmgeleme ve duygular düzenli yapılan tekrarlarla  bilinçaltında kendine yer edinip güçlenir ve sürekli olarak tekrarlanan konuda manyetik bir çekim alanı oluşturmaya başlar. Çekim yasasını uygulamaya çalışırken de en çok bu noktada yanılırız. Hayatımızda olmasını istediğimiz şeyi sürekli olarak bilinçaltımıza aktardığımızda olmasını dilediğimiz hissin, isteğimiz  olduktan sonra hissettiğimiz hisle farklı manyetik yayılımları vardır. İsteme duygusu, elde etme duygusundan farklı olduğu için bilinç altımız ona gönderdiğimiz iletiyi yanlış anlayarak bizi daha fazla isteme güdüsüne çekecek ve bu da bizde yoksunluk, tatminsizlik oluşturacaktır. İstediğimiz şeye ulaşabilmemiz için o şeye zaten sahip olduğumuzu hissetmeli ve bunun doğruluğuna bilinçaltı zihni inandırmalıyız. Bilinçaltımızı bu seçmiş olduğumuz yeni gerçekliğe inandırdığımızda duygu ve düşünce sistemimizin de bu inanç doğrultusunda şekilleneceğini göreceğiz.

Bilinçaltımızı bu şekilde kullanmaya başladığımızda, kendimize çekmek istediğimiz arzunun da harekete geçmeye başlamasını sağlayacağız.

Titreşimli bir evrende enerjiden oluşan insanın yaydığı frekansla denk düşen bir başka frekansı kendine çekmesi insan zihninin ne derece güçlü olduğunun da bir göstergesidir. Bu çekim ve titreşimi bir mıknatıs olarak da düşünebiliriz. Kişi kendi inançlarını kendine çeker. Eğer bir olayın gerçekleşmesine dair inancımız varsa evren tüm olumlu bileşenleri bu inanç etrafında toplar. Niyetleriniz bilinçaltında inançlara dönüştükçe bilinçaltınız daha önceden farkına varmadığınız şeyleri size sunmaya başlayacaktır. Olmasını istediğiniz arzunuzun gerçekleşmesi için fark etmeniz gereken  detaylar su yüzüne çıkmaya başlayacak veya bilinçaltı sizi içgüdüsel olarak doğru davranışlara yönlendirecektir. Yeni fikirler ve belki daha önceden denemediğiniz yöntemlerde bir bir aklınıza gelmeye başlayacaktır. Ayrıca bilinçaltı sezgisel yanımızın gücü ile sihirli gibi görünen tesadüfler ve fırsatların oluşmasına zemin hazırlayacaktır.

Bir işe başlarken aklınızda zorlanacağınız ve başarısız olacağınız fikri varsa, işin sonuna kadar güç durumlar peşinizi bırakmayacaktır.  Fakat aynı işi olumlu bir enerjiyle başarıya odaklanarak, zaten başarılı olduğunuz konusunda bilinçaltı zihni ikna ettiğinizde o işten alabileceğiniz maksimum verimliliği alıp, amacınıza giden yolu tamamlamış olacaksınız. Yani siz başarı için çabalarken, bilinçaltı zihniniz bu başarının doyumuna sizden önce ulaşacak.

Burada asıl olan şudur; sizin inancınızı  yine sizin bilinçaltınız yaratır.

1 comment

  • Pygmalion etkisi yani “Kendini gerçekleştiren kehanet” neye inanırsak o gerçekleşiyor. Yazınızda belirttiğiniz gibi; İnancımız da bilinçaltımızı şekillendiriyor. Hayatımızda zaten bir ton olumsuzluk varken bilinçaltımıza olumlu mesajlar gönderebilmek, olumluyu yönelmek bu süreçte zor olsa dikkat edilmesi gereken bir konu. Öğretici bir yazı olmuş, ellerinize sağlık!

Son Yorumlar

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Bültenimize Abone Olun!